چگونه بدون آسیب فلوت‌تان را از کیس‌اش خارج کنید

فلوت های زیادی در اثر زمین خوردن در هنگام خروج در جهت اشتباه از کیس آسیب می بینند. با نگاه کردن به نام برند فلوت کلیدی که اغلب بروی درب کیس فلوت حک شده است، به راحتی می توانید تشخیص دهید که کدام طرف از کیس باید رو به بالا قرار بگیرد.

روش دیگر تشخیص آن، نگاه کردن به دستگیره کیس است (در صورتی که کیس فلوت شما دستگیره دارد) دستگیره جعبه نگهداری فلوت‌های کلیدی بطور معمول در نیمه پایین کیس تعبیه می شود.

نحوه صحیح خارج کردن بدنه | Body Joint از کیس

لحظه ای که فلوت خود را از کیس اش بیرون می آورید، ابتدا بدنه را از کیس خارج کنید. یک انگشت خود را به درون سوراخ انتهای بخش بدون کلید آن قرار دهید و کمی آن را به سمت بالا بکشید، این کار را در حالی انجام دهید که با دست دیگر خود انتهای دیگر بدنه را در اختیار گرفته اید. سپس تمام بدنه را با اعمال کمترین فشار ممکن به کلیدهای ساز، در دست بگیرید.

روش صحیح برداشتن فلوت کلیدی از داخل جعبه 

نحوه صحیح خارج کردن سرساز | Head Joint از کیس

سرساز را هم با همین روش از کیس خارج کنید. هرگز سرساز را از سمت محل لب گذاری در دست نگیرید. در صورت انجام این کار احتمال خم شدن آن زیاد می شود و همچنین چربی انگشتانتان به درون سوراخ لب گذاری وارد میشود. همچنین در صورتی که حلقه در دست دارید، بدانید که به راحتی می‌تواند آن حلقه به لبه ی سوراخ لب گذاری آسیب برساند. پس احتیاط کنید، سرساز فلوت کلیدی شما، نقش مهمی در کوک صدا دادن سازتان دارد. نگاهی بیندازید به مقاله : «اصول مراقبت از سرساز فلوت»

روش صحیح برداشتن سرساز فلوت کلیدی از داخل جعبه

نحوه قراردادن صحیح قطعات فلوت کلیدی در کیس

بلافاصله پس از پایان نوازندگی، زمانی که می خواهید فلوت را به طور صحیح سر جای خود برگردانید، کاملا مطمئن شوید که سر ساز، بدنه و پای فلوت در جای مخصوص به خود و بطور صحیح در کیس قرار داده شوند.

محل قرار گیری صحیح قطعات فلوت کلیدی به شکل زیر می باشد :

بدنه | Body Joint : تمامی کلیدهای روی بدنه باید به سمت بالا (هوا) و نوک اهرم کلید سل دیز | #G باید به سمت شما قرار بگیرد.

سرساز | Head Joint : سوراخ محل لب گذاری سرساز، باید رو به بالا (هوا) و انتهای باز سر ساز باید در سمت راست قرار بگیرد.

پای فلوت | Foot Joint : کلید های پای ساز باید رو به بالا (هوا) و ناحیه بدون کلید آن باید در سمت چپ قرار بگیرد.

نحوه قرار دادن قطعات فلوت کلیدی در داخل کیس