یادگیری نوازندگی فلوت می‌تواند از راه‌های مختلفی به شما در زندگی‌تان کمک کند. امروز می‌خواهیم در این مقاله در مورد برخی از اثرات مثبت یادگیری ساز فلوت صحبت کنیم.

اثرات مثبت یادگیری یک ساز موسیقایی

آیا این که بدن ما چگونه کار می‌کند شگفت‌انگیز نیست؟ مطالعات انجام شده توسط یک گروه نخبه از دانشمندان نشان داده است که «نواختن منظم یک آلت موسیقی ظرفیت و قدرت مغز را افزایش می‌دهد و می‌تواند برای بهبود مهارت‌های شناختی استفاده شود». در واقع مهارت‌های حرکتی مانند: دویدن، پریدن، گوش دادن و استفاده از دست‌ها، فعال‌تر شده و رشد خواهند کرد.

اثرات مثبت یادگیری فلوت

بهبود مهارت‌های شنیداری

فلوت نوازی به طور خاص می‌تواند به شما در بهبود مهارت‌های حرکتی کمک کند. اول اینکه یادگیری فلوت توانایی شما را در گوش دادن بهبود می‌بخشد. یادگیری فلوت شما را مجبور می‌کند که بتوانید در آن واحد به چند صدای مختلف با دقت گوش دهید. بعنوان مثال: صدای ساز، توانایی در همنوازی، ملودی، کوک و گاهی اوقات نحوه صدای ساز شما در مقایسه با دیگران را بهبود می‌بخشد.

مزایای یادگیری فلوت

تقویت هماهنگی انگشتان شما

دوم اینکه عملکرد دست شما از نظر فنی و تکنیکی روز به روز بهتر می‌شود. در واقع از همان ابتدا که انگشت‌گذاری و آهنگ‌های ساده را یاد می گیرید، هماهنگی انگشتان شما بهتر می‌شود. همانطور که توانایی اجرای شما رشد می‌کند، انگشتان شما باید یاد بگیرند که سریع و سریعتر حرکت کنند. شما حتی نیاز دارید که تمرینات خاص مربوط به انگشتانتان را در برنامه‌های تمرینی خود داشته باشید تا به انگشتانتان برای تبدیل شدن به چیزی که به آن نیاز دارید، کمک کنید.

سوم: وضعیت و قدرت دستان شما برای یادگیری و تولید بهترین صدا از فلوت بسیار مهم است.

خواندن و نواختن در فلوت و تاثیر آن بر حجم صدا

داشتن وضعیت بدنی نادرست می‌تواند بر کیفیت لحن و صدای کلی شما تأثیر بگذارد. بنابراین از همان ابتدا یادگیری نحوه صحیح ایستادن یا نشستن، نحوه نگه داشتن فلوت و نحوه صحیح نگه داشتن شانه و آرنج را بسیار اهمیت دارد.

نواختن فلوت، ایستاده یا نشسته؟

فواید یادگیری فلوت

بهبود دستگاه تنفسی شما

در نهایت، تمرینات تنفسی مورد نیاز برای یادگیری خوب نواختن فلوت بسیار لازم هستند و به شما کمک می‌کنند تا در طول روز، هنگام انجام فعالیت‌های روزانه هم، نفسگیری صحیح را در خود توسعه دهید. بنابراین وقتی بتوانید تکنیک صحیح تنفس هنگام نواختن فلوت را انجام دهید، کارهایی مانند ورزش کردن، بالا رفتن از پله‌ها و تنفس در هنگام خواب هم برایتان آسان‌تر می‌شود.

یک تصمیم ساده برای شروع یادگیری نواختن فلوت به شما در تمام جنبه‌های مختلف زندگی کمک خواهد کرد. پس اگر قبلاً شروع به یادگیری نواختن فلوت کرده اید، کمی زمان بگذارید و به قبل از شروع این راه فکر کنید. آیا متوجه تغییراتی در مهارت‌ها یا توانایی‌های حرکتی خود شده‌اید؟