پاسخ به این سوال، «شاید» است. من فکر می‌کنم ایستادن بهترین روش و حالت بدن برای نواختن و تمرین کردن فلوت است. هنرجویان نوجوان تمایل دارند در اتاق در بسته‌ی خودشون تمرین کنند. اونها اغلب بصورت نشسته تمرین می‌کنند نه ایستاده! زمانی که اونها مینشینند، حالت بدنی مناسبی ندارند. در حالی که وضعیت صحیح و بهینه برای نوازندگی فلوت، حالت ایستاده و صاف و سر بالا می‌باشد.

بنابراین، وقتی می‌گوییم «شاید هنگام تمرین لازم باشد بایستید» یعنی نواختن فلوت بصورت نشسته هم امکان‌پذیر است. زمانی که یاد گرفتید با وضعیت بدنی صحیح بنشینید تا جریان هوا در نفس‌گیری شما مستقیم باشد، شما هم می‌توانید برای تمرین بنشینید. مسیر جریان نفس کشیدن  شما باید مستقیم باشد، بدین صورت که از پایین حرکت کرده و تا سینوس‌های شما بالا برود. اکثر نوازندگان جوان فلوت نمی‌توانند این کار را در حالت نشسته بدرستی انجام دهند.

همه چیز مربوط به جریان مستقیم هواست. اگر خمیده‌اید و قوز می‌کنید یا هنگام نشستن حالت بدنی خوبی ندارید، پس حتما باید بایستید. گرچه در عمل، برخی افراد نقص یا ضعف بدنی دارند. آنها نمی‌توانند برای مدت طولانی بایستند. برای این دسته نوازندگان نشستن منعی ندارد. بنابراین، اگر در تمام مدت تمرین برای ایستادن مشکل دارید، بنشینید، اشکالی ندارد. اما فقط مطمئن شوید که با حالتی عالی و صحیح بدنی نشسته‌اید. اطمینان حاصل کنید که کمر شما کاملا صاف بوده تا جریان هوا بطور کاملاً صاف و مستقیم باشد. هیچ خمش یا قوزی وجود نداشته باشد که در مسیر نفس گیری اختلال ایجاد کند.

بنابراین، پاسخ این است که احتمالاً باید برای تمرین بایستید، اما شرایطی وجود دارد که تمرین نشسته صحیح را امکان پذیر می‌کند.