مقدمه

بطور کلی، آلات موسیقی، نوعی ابزار ظریف و دقیق بشمار می آیند که نیازمند مراقبت و رسیدگی منظم و اصولی می باشند. فلوت های ریکوردر هم از این قاعده مستثناء نیستند. در این مقاله، بطور مختصر به تشریح نکاتی در رابطه با اصول مراقبت و نگهداری از فلوت های ریکوردر پلاستیکی و چوبی می پردازیم. با ما همراه باشید.

جلوگیری از ضربه

دقت کنید که به فلوت ریکوردر تان ضربه شدیدی وارد نشود، یا از دستتان به زمین نیفتد.
لبه و محل ورود هوا در سرساز فلوت ریکوردر، بسیار ظریف طراحی و ساخته شده است، پس بهتر است ریکوردر را بعد از نواختن، در جلد پارچه ای یا هارد کیسش نگهداری کنید. هرگز سر ریکوردر را نجوید و نمیکید و یا با دندان ها نَکَنید.
محل ورود هوا را همیشه تمیز و خشک نگه دارید.

مسدود شدن لوله ریکوردر

اگر روزنه ها و یا لوله فلوت ریکوردر تان مسدود شد، از وسیله ای نرم مانند پر یا پارچه برای باز کردن گرفتگی استفاده کنید.
ریکوردر های پلاستیکی باید گهگاه ضدعفونی شوند. اگر فلوت رکوردر تان را به شخص دیگری قرض می دهید، قبل و بعد از اینکار، حتما آن را ضدعفونی کنید.

اتصالات فلوت ریکوردر

قطعات یک فلوت ریکوردر می‌توانند گاهاً شل شوند. پس اگر در محل اتصالات قبلاً نخ بسته اید آن را به آرامی با ناخن خراش دهید. اگر محل اتصالات ریکوردر خیلی شل شده اند، نخ را دوباره بپیچید و یا چند دور به آن اضافه کنید. همچنین می توانید از نوار تفلون استفاده کنید.
هنگامی که قسمت‌های مختلف ریکوردر را می‌خواهید از هم جدا کنید، قسمت سر آن را به آرامی و با حرکات پیچشی باز کنید یا جا بزنید، چرا که فشار اشتباه و بیش از حد به محلهای اتصال، می تواند منجربه سائیدگی و آسیب این مفاصل شود.

روغنکاری اتصالات ریکوردر

اگر ریکوردر شما اتصالات چوب پنبه ای دارد مقدار کمی روغن گریس یا روغن وازلین، باز و بست آنرا راحت تر می کند.

مراقبت و نگهداری ریکوردرهای چوبی

درون ریکوردر های چوبی را خشک نگه دارید و قبل از آنکه شروع به نواختن کنید، چک کنید که درون لوله ساز کاملا خشک باشد. همچنین هر بار که نباختن را تمام کردید، درون آن را با یک پارچه نرم، تمیز و خشک کنید.
ضد عفونی ریکوردرهای چوبی را فقط در مواقع ضروری انجام دهید.
فلوت ریکوردرهای چوبی را در محلهای خیلی گرم نگهداری نکنید زیرا ممکن است منجر به ترک خوردن آن شود.
در اولین استفاده از فلوت ریکوردر چوبی تان، ابتدا برای مدت زمانی کوتاه در طول آنروز بنوازید، سپس درون آن را با مقداری روغن بادام یا یک روغن خام چرب کنید، زمانی که روغن کاملاً خشک شد، می توانید هرچقدر که خواستید بنوازید. این عمل چرب کردن و روغنکاری را هر سه ماه یکبار تکرار کنید.