ششمین سمینار سالانه انجمن فلوت ایران ۲۲ تا ۲۸ تیر ماه سال ۱۳۹۵ توسط گروه موسیقی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران با چند برنامه متنوع برگزار می شود.

کانون فلوت پردیس هنرهاى زیبا، که با نام «انجمن فلوت ایران» در پردیس هنرهای زیبا فعالیت می کند، ششمین سمینار سالانه خود را از ٢٢ تا ٢٨ تیرماه ١٣٩۵ در گروه موسیقى پردیس هنرهاى زیباى دانشگاه تهران برگزار خواهد کرد.
این سمینار شامل کارگاه هاى آموزش فلوت، مسترکلاس فلوت، کمپ کودکان و نوجوانان، و کنسرت هاى مختلف توسط نوازندگان داخلى و خارجى خواهد بود.
سمینار سالانه «انجمن فلوت ایران» با هدف معرفى استانداردهاى بین المللى در نوازندگى فلوت و آشنا کردن علاقمندان این ساز به تکنیک ها، ظرافت ها و اصول زیبایی شناسى در نوازندگى این ساز همه ساله در گروه موسیقى پردیس هنرهای زیبا برگزار مى‌شود.
بخش کارگاه هاى این سمینار از تاریخ ٢٢ تا ٢۴ تیرماه در گروه موسیقى،
کمپ کودکان و نوجوانان در روز ٢۵ تیرماه در مجموعه تاریخى فرهنگى باغ نگارستان،
و کنسرت هاى شبانه از تاریخ ٢٢ تا ٢٨ تیرماه ١٣٩۵ در نگارخانه تهران واقع در خیابان قدس برگزار خواهد شد.
رضا ناژفر فلوتیست پیشکسوت ایرانی از وین اطریش، آرتاشس گریگوریان از کنسرواتوار ایروان در ارمنستان، جولی برونت ژائی فلوتیست فرانسوی متخصص موسیقی معاصر، آذین موحد عضو هیئت علمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، و سهراب بابکی راد، علی چوپانی نژاد، محمد شجاعی، و بهاره مدبری اعضاء انجمن فلوت ایران و دانشجویان رشته ی نوازندگی فلوت در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران هنرمندانی  هستند که در این سمینار به اجرای برنامه می پردازند.

«زمین، دیوار و فلوت»، «گرم کردن از نگاه جنیفر کلاف»، «چگونه کوک بنوازیم»، «آماده شدن برای امتحان ارکستر»، «دینامیک در موسیقی باروک»، «اصول اجرا در قطعات امپرسیونیستی»، «کارل فیلیپ امانوئل باخ و سونات هامبورگر»، «نقش بداهه پردازی در تمرین های روزانه» از جمله مباحثی است که در این سمینارها مورد بررسی قرار می گیرد.

در سمینار امسال کارگاه هاى متنوعى با تأکید بر دو حوزه مهم نوازندگى برگزار مى شوند.
مهارت هاى پایه و مهارت تفسیر دو محور ناگسستنى در نوازندگى هستند که تأثیر بسزایى در کیفیت اجراى نوازندگان دارند.
این دو محور رابطه تنگاتنگ بین موسیقى و نوازنده را شکل مى دهند
و باعث تقویت کیفیت نوازندگى مى شوند که فعالیت ها و تمرین هاى طراحى شده درکارگاهها اهمیت این ارتباط را به شرکت کنندگان نشان خواهند داد.