قطعه «کَنُن در ر ماژور» اثر یوهان پاخلبل، برای فلوت و سکشن زهی تنظیم شده است.

معروف ترین قطعه «یوهان پاخلبل» آهنگساز معروف آلمانی به نام «کَنُن در ر» تقریباً در سال ۱۶۸۰ در دوره باروک نوشته شد. در ابتدا این قطعه به عنوان یک موسیقی برای آنسامبل‌های کوچک، برای 3 ویولن و یک ویولنسل استفاده شد. این در حالی است که تا به امروز این قطعه برای انواع زیادی آنسامبل باز نویسی و اجرا شده است.
این قطعه برای اولین بار در دهه ۱۹۲۰ نوشته و منتشر شد و اولین ضبط این قطعه در سال ۱۹۴۰ توسط آرتور فیدلر انجام شد که در مبحث آکورد نویسی جایگاه ویژه‌ای داشت و در مراسم‌های عروسی آن دوره پخش و در صفحه‌های موسیقی کلاسیک به وفور استفاده شد.
در اواخر دهه ۱۹۷۰ از طریق یک ضبط معروف توسط ژان فرانسوا پیلار بسیار محبوب شد.

قطعه اصلی «کنُن» توسط صدای ۳ ساز و بر پایه یک ساز با فرکانس باس اجرا میشود. در ابتدا ساز فلوت دو ملودی قطعه «کنُن» را اجرا می کند. در این مرحله صدای دوم با شروع ملودی وارد می شود، در حالیکه همچنان فلوت در حال نواختن ۲ ملودی اول «کنُن» است. سپس صدای سوم وارد قطعه شده، در حالی که صدای دوم ملودی سوم و چهارم را اجرا می‌کند و فلوت در ادامه ملودی پنجم و ششم را می نوازد. به همین شکل سه صدا یکدیگر را تا انتهای قطعه به ترتیب دنبال می کنند.
در اواسط قطعه مقادیر نت ها به مراتب کوتاه تر و متراکم تر می شوند. پس از آن قطعه به تدریج به ساختاری ساده‌تر باز میگردد، زیرا مقادیر نت‌ها بیشتر و تراکم نت‌ها بار دیگر کم می شود. در مجموع ۲۸ تکرار در این قطعه وجود دارد.

در این تنظیم، ما صدای فلوت را برای بخش اول صدا انتخاب کردیم و صدای دوم و سوم را برای ملودی اصلی. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید این قطعه را به عنوان  دوئت یا تریوی فلوت بنوازید.

رابرت ردفورد کارگردان فیلم آمریکایی از این قطعه به عنوان موسیقی اصلی فیلم مردمان عادی ، برنده اسکار سال ۱۹۸۰ استفاده کرد.نام قطعه :
Canon in D Major
نام آهنگساز :
Johann Pachelbel
ساز (ها) :
کوارتت | فلوت و زهی
تعداد صفحات:
5
گام:
ر ماژور | D
آکورد:
ندارد
فایل صوتی اجرای قطعه:
دارد | MIDI.
سطح دشواری:
متوسط
کیفیت چاپ:
دیجیتال PDF.


دانلود نت آهنگ هاچ زنبور عسلدانلود نت موسیقی قطعه


دانلود نت آهنگ هاچ زنبور عسل
دانلود فایل صوتی همنوازی با ارکستر زهی


دانلود آهنگ زنبورعسل کورساکفدانلود فایل صوتی اجرای قطعه