خانم دکتر آذین موحد در سال ۱۳۳۹ در تهران متولد شد. فراگیری رشته موسیقی را در مدرسه بین المللی تهران، ایران زمین آغاز نمود
و در سال ۱۳۵۸ برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی عازم آمریکا شد.

پس از اخذ مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه کالیفرنیا، در سال ۱۳۶۵ و اخذ مقام اول در کنکور سولیستی دانشکده موسیقی دانشگاه ایلینوی با بورسیه کامل وارد دوره دکترای این دانشگاه گردید و در سال ۱۳۷۲ مدرک دکترای خود را در رشته موسیقی و تخصص نوازندگی و هنرهای اجرایی دریافت کرد.
آذین موحد در دوران تحصیل خود، زیرنظر اساتید معروفی چون الکساندر موری٬ الان مادیون و پترلوکاس گراف کار کرده است و در کلاس های عالی ژان پیر رامپال نوازنده فقید فرانسوی شرکت نموده است.
به هنگام تحصیل در دوره دکترا، به فراگیری علم اتنوموزیکولوژی در محضر پروفسور «برنونتل» نیز پرداخته و تحقیقات بسیاری در زمینه های موسیقی شناسی، جامعه شناسی و فلسفه داشته است.
وی همچنین به یادگیری تکنیک روان-جسمی الکساندر، مبادرت ورزید و تنها مدرس رسمی این تکنیک در خاورمیانه است.
آذین موحد در سال ۱۳۸۰ با اخذ بورس فوق دکترا از دانشگاه هاروارد به تحقیقات در زمینه علوم نوازندگی در این دانشگاه پرداخت.
وی تا قبل از عزیمت به ایران نوازنده فلوت اول ارکستر اپرای ایلینوی و سمت استادیاری فلوت دانشکده موسیقی دانشگاه ایلینوی را عهده دار بود و از سال ۱۳۷۲، پس از بازگشت به میهن عضو هئیت علمی گروه موسیقی دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه تهران بوده است و در دانشگاه های ایالتی کالیفرنیا٬ ایلینوی٬ پرتلند و کرنوی یونان تدریس نموده و در شهرهای فوزنو٬ .شیکاگو٬ بوستن٬ وین٬ آتن و تهران کنسرت های متعددی اجرا کرده است.